Розвиток без меж
096 685 13 65
м. Мелітополь
02.10.2020
Поділитися: 1
  • Facebook
10808

Вашим дітям точно сподобається вчитися

Сучасні педагоги часто стикаються з тим, що учні не хочуть вчитися. У них відсутня мотивація дізнаватися нову інформацію і пізнавати світ у цілому. Через це знижується успішність у школі, хобі перестають бути цікавими, не складаються й взаємини з дорослими. Багато батьків скаржаться, що дитина не може посидіти спокійно і 15 хвилин: їй важко переносити нудьгу, вона не може сама себе розважити, коли мама зайнята. У такому разі важливо розібратися з причинами виникнення цих проблем.

:ребенок постоянно сидит в телефоне

Дай мені це просто зараз

Успіх людини залежить від багатьох чинників, один з яких зібраність і вміння відкласти свої потреби на невизначений термін. З дитячого віку батьки намагаються вгадати, чого хоче малюк, намагаються йому догодити, відчути настрій. Коли дитина дорослішає, поведінка мами з татом часто залишається такою самою. Здавалося б, підліток може спокійно почекати деякий час, поки мама готує їжу, але вона поспішає щосили, адже дитина голодна. Восьмирічний син запросто міг би постояти в черзі спокійно, але скаржиться на те, що йому набридло. Що робити, коли дитині нудно? Батьки думають що потрібно терміново задовольнити будь-яку її забаганку, аби не засмучувати.

Такою поведінкою дорослі привчають незміцнілий мозок дітей негайно отримувати те, що хочеться. Тому діти не здатні почекати своєї черги для відповіді на запитання в класі, не можуть дочекатися дня народження і вимагають подарунки тут і зараз, відмовляються чекати замовлену їжу в кафе і скандалять з офіціантами, звинувачуючи їх у повільній роботі. Важливо пам’ятати, що успіх дитини в майбутньому багато в чому буде залежати від її вміння відкладати свої бажання і спокійно миритися з цим.

Гаджети замінюють дітям спілкування

Під час шаленого технічного розвитку звідусіль можна почути про негативний вплив гаджетів на дітей. Батьки щодня живуть у режимі багатозадачності, не завжди приділяючи дітям достатньо уваги. Поки дорослі працюють, займаються домашніми справами і відпочивають, дитина сидить у телефоні або іншому гаджеті. Крім типових проблем, як-от погіршення зору, є ще ціла низка негативних наслідків, що виникають через таке проведення часу.

:дети не хотят помогать по дому

Гаджети замінили живе спілкування. Підлітки не вчаться взаємодіяти з навколишнім світом, вони не вміють знайомитися, підтримувати діалог, не володіють основними соціальними навичками, яким також слід вчитися, як, наприклад, їзді на велосипеді. Чим більше часу діти проводять у віртуальному світі, тим гірше складаються з відносини з реальними людьми. Техніка також впливає на рівень успішності в школі. Як учневі полюбити вчитися і сидіти за книжками, якщо в телефоні стільки цікавих відеороликів та ігор?

Потрібно вміти не тільки розважатися

Нудьга – одна з причин, чому діти не люблять вчитися, адже веселіше дивитися кіно, ніж зубрити алгебру. У бажанні нескінченно розважатися також є провина батьків: вони не дають своїм дітям знудитися. Виконуючи монотонну роботу або просто нічого не роблячи, мозок людини тренується функціонувати. Не вимагаючи від дітей допомоги в хатній роботі, дорослі надають їм ведмежу послугу. Підліток запросто може витратити пів години на те, щоб вимити посуд або розвісити випрану білизну, а малюк – на те, щоб зібрати свої іграшки або помити їх після прогулянки. Відсутність такого типу тренувань мозку негативно впливає на рівень успішності в школі: слухати вчителя 45 хвилин, виконувати контрольну або домашню роботу здається нестерпно нудним. Поступово учням стає настільки нудно, що вони зовсім не хочуть вчитися.

:прививаем детям интерес к учебе

Не потрібно потурати всім бажанням

У багатьох дітей сьогодні відсутнє поняття «треба», а є тільки «хочу». Батьки дуже часто списують неслухняність дитини на її бажання:  «Вона просто не любить броколі» або «Мій син – сова, йому простіше виконувати уроки пізно увечері». У деяких сім’ях не дорослі, а діти встановлюють порядки вдома. У такому разі проблеми виникають постійно – мама не може попросити старшого сина доглянути за молодшим, для всіх доводитися готувати різну їжу, а лягати спати, коли доведеться.

Завдання мами з татом – вміти впливати на дітей і на їх поведінку, переконувати, що правильне і здорове харчування і тривалий сон у належний час допоможе їм бути енергійними, веселими, здатними вчитися, а своєчасне виконання домашнього завдання і уважність на уроках стане запорукою гарного навчання. Підлітки мають розуміти, що іноді потрібно виконувати те, чого робити не хочеться, адже для досягнення мети необхідно працювати.

Тренуйте інтелект ваших дітей

Щоб дитина була успішною у всіх сферах життя необхідно подбати про розвиток її інтелекту:

  • скласти режим харчування, сну, занять;
  • давати можливість поскучати, щоб розвивати творчі здібності;
  • долучати до монотонної хатньої роботи;
  • вчити чекати, ділитися, програвати, радіти за інших;
  • обмежувати використання гаджетів і спонукати до живого спілкування;
  • допомагати зробити нецікаві справи захопливими.

:ребенок не умеет ждать

Крім виховних заходів, важливо забезпечити дитину корисними заняттями. Чудовим прикладом таких занять є навчання ментальної арифметики на базі академії розвитку інтелекту SMARTUM. Курси ментального рахунку допомагають поліпшити аналітичні здібності, пам’ять, концентрацію уваги. Завдяки такому різнобічному розвитку дитина зможе по-новому поглянути на звичні шкільні дисципліни і проявити більшу старанність у навчанні.