Розвиток без меж
096 685 13 65
м. Мелітополь
25.09.2020
Поділитися: 0
  • Facebook
11600

Підготовка до школи дітей 6-7 років

Діти так швидко ростуть, що вчорашні немовлята сьогодні вже йдуть у садочок з мамою за ручку, а колишні вихованці дитячих садків з посмішкою на обличчі і квітами в руках бадьоро крокують на першу в своєму житті лінійку. Перший клас – стрес і для батьків, і для учнів. Останнім, звичайно ж, набагато складніше. Нові знайомства, вчителі, відповідальність – починається тривалий і дуже важливий етап у житті кожної людини. Щоб зробити вступ до першого класу менш тривожним, батьки мають забезпечити якісну підготовку дітей до школи. 6-7 років – це той вік, коли більшість майбутніх першокласників вже знають досить багато. Тому важливо дотримуватися балансу між тим, щоб дитина не відставала від однолітків, і тим, щоб вона не була занадто перевантаженою знаннями в такому маленькому віці.

коли починати підготовку до школи

Коли потрібно починати готувати дитину до школи

Головним критерієм для початку підготовки до школи є готовність дитини. Деякі діти вже в 4 роки вміють читати і засвоюють ази рахунку, в той час, як інші ще не здатні сприймати складну інформацію. Психологи й досвідчені педагоги радять залучати малюка до навчання не раніше 5 років. Для більшості дітей цей вік вважається ідеальним, щоб починати вчитися писати, рахувати і читати. У них проявляється більша посидючість, спокій, здатність слухати.

Підготовка до школи в 5 років складається не тільки з вивчення літер, цифр і геометричних фігур. Школа висуває дуже багато вимог до майбутнього учня, серед яких також готовність вчитися, розвинена пізнавальна здатність і наявність мотивації. Психіка дитини має бути заздалегідь підготовленою ​​до засвоєння великих обсягів інформації і до комунікації з дорослими людьми. Не менш важливо, щоб дитина вміла зрозуміло і чітко висловлювати свої думки, розуміла основи субординації – усе це вважається важливими аспектами при підготовці дошкільнят до школи.

чи готова дитина до школи

Що потрібно знати майбутньому школяреві

Зазвичай дошкільнята вже знають основну інформацію про себе: своє ім’я, прізвище та по батькові, адресу свого будинку, телефон батьків, місця їх роботи. Вони можуть самостійно доглядати за собою, дотримуватися гігієни, стежити за чистотою та охайним виглядом свого одягу. Ці навички діти отримують у сім’ї. Програма підготовки до школи передбачає також:

◦ Уміння рахувати і вирішувати легкі приклади;

◦ Знання понять «більше», «менше», а також вміння розрізняти фігури;

◦ Уміння читати;

◦ Уміння мислити: знаходити зайвий предмет, об'єднувати предмети за конкретною характеристикою, розуміти послідовність дій і подій;

◦ Здатність малювати, обводити, розфарбовувати, домальовувати.

Вирушаючи в школу, майбутній першокласник має знати, що він підготовлений і знає не менше за своїх однолітків. Це додасть йому впевненості і спокою в такий непростий період.

Батькам слід пам’ятати, що перераховані вміння – це рекомендації педагогів. Причому кожен навчальний заклад може пропонувати свій список. Звичайно, дитину навчать у школі і писати, і рахувати. Не обов’язково гнатися за високими результатами, коли малюкові немає і 5 років –  головне навчити дітей бути зібраними і зосередженими.

Щоб дитина опанувала цими та іншими навичками, необхідно виконувати завдання для підготовки до школи. Тоді в 6-7 років першокласник буде готовий для більш складного навчання.

користь курсів підготовки до школи

Чим корисні підготовчі заняття для дошкільнят

Деякі батьки справляються самостійно, але багато хто все ж хоче пройти підготовчі курси перед школою. У них є безліч переваг:

  1. Дитина відчуває себе більш впевнено, якщо знає більше, ніж однокласники.
  2. Їй легше вчитися, коли вона вже вміє це робити. Здійснюється перехід від гри, як основного виду діяльності малюка, до навчання.
  3. Дошкільник навчився сприймати нове, може легше освоювати те, чого раніше не знав.
  4. З’являється розуміння того, що таке школа в цілому, які в ній правила і норми поведінки.
  5. Розвивається посидючість, вміння надовго зосереджуватися над одним завданням.

Помилково вважати, що курси підготовки до школи – це дублювання програми першокласників. Заняття проходять з акцентом на розвиток усіх сфер, зокрема й психоемоційної. Дитина заздалегідь вчиться контактувати з однолітками, розуміти вимоги, вести діалог. Завдяки таким заняттям нове оточення не викличе у неї страху, а необхідність сидіти за партою кілька годин з маленькими перервами буде сприйматися як корисне проведення часу з метою навчитися новому. Тобто психологічно вона вже звикне до навчання в групі однолітків.

вибрати підготовчі курси до школи

Які підготовчі курси вибрати

Зорове сприйняття, уявлення про навколишній світ, просторовий і математичний розвиток, а також розвиток мовлення і письма – дуже важливі аспекти при підготовці дітей до школи в 6-7 років. Але не менш важливим вважається і вміння читати. Навчити майбутнього першокласника читати допоможуть систематизовані й структуровані заняття від досвідчених педагогів.

Курси «Букварик» і «Читарика» від Академії SMARTUM не тільки допоможуть навчитися читати, а й виховають любов до читання. Чим легше навчання, тим сильніше буде мотивація для більш високих результатів. Тому опанування звуків і букв, формування плавного переходу до читання слів і речень допоможуть дитині швидше навчитися читати, а також розвинути високу швидкість не тільки читання, а й сприйняття прочитаного. Записатися на підготовчі курси в школу можна, починаючи з п’ятирічного віку дитини.